Красивый скрин - Page 334 - ED Forums

Notices

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 04-19-2017, 06:18 PM   #3331
zOrg
Senior Member

zOrg's Avatar

Reputation power: 12
zOrg is a glorious beacon of lightzOrg is a glorious beacon of lightzOrg is a glorious beacon of lightzOrg is a glorious beacon of lightzOrg is a glorious beacon of lightzOrg is a glorious beacon of lightzOrg is a glorious beacon of lightzOrg is a glorious beacon of lightzOrg is a glorious beacon of lightzOrg is a glorious beacon of lightzOrg is a glorious beacon of light

...какие болты?... какие электрички я две страницы ничего понять не могу... что мать его обсуждаете?. психи

другого скрина не нашел

ГП: GeForce GTX 770 ЦП: Intel(R) Core(TM) i7-4770K CPU @ 3.50GHz Память: 16 GB RAM Операционная система: Microsoft Windows 7 Максимальная

Last edited by zOrg; 04-19-2017 at 06:21 PM.
zOrg is offline   Reply With Quote
Old 04-19-2017, 06:46 PM   #3332
Dronas
Veteran

Dronas's Avatar

Reputation power: 142
Dronas has much to be proud ofDronas has much to be proud ofDronas has much to be proud ofDronas has much to be proud ofDronas has much to be proud ofDronas has much to be proud ofDronas has much to be proud ofDronas has much to be proud ofDronas has much to be proud ofDronas has much to be proud ofDronas has much to be proud of

Quote:
Originally Posted by zOrg View Post
...какие болты?... какие электрички я две страницы ничего понять не могу... что мать его обсуждаете?. психи

другого скрина не нашел

Spoiler:
Земля отстойная

Да ёлы палы, окошки вагонов испортили скрин с вертолетом, вот!
Dronas is offline   Reply With Quote
Old 04-19-2017, 07:05 PM   #3333
zOrg
Senior Member

zOrg's Avatar

Reputation power: 12
zOrg is a glorious beacon of lightzOrg is a glorious beacon of lightzOrg is a glorious beacon of lightzOrg is a glorious beacon of lightzOrg is a glorious beacon of lightzOrg is a glorious beacon of lightzOrg is a glorious beacon of lightzOrg is a glorious beacon of lightzOrg is a glorious beacon of lightzOrg is a glorious beacon of lightzOrg is a glorious beacon of light

Quote:
Originally Posted by Dronas View Post
Земля отстойная

Да ёлы палы, окошки вагонов испортили скрин с вертолетом, вот!
мдяя.... вагоны кстати нормальные там где стекла тонированные это просто вагон купейный.. там свет так ложится.. а в плацкарте то норма на сквозь все видно...
Красивый скрин...... эхххх не летаю только танки пока..

ГП: GeForce GTX 770 ЦП: Intel(R) Core(TM) i7-4770K CPU @ 3.50GHz Память: 16 GB RAM Операционная система: Microsoft Windows 7 Максимальная
zOrg is offline   Reply With Quote
Old 04-19-2017, 07:08 PM   #3334
Dronas
Veteran

Dronas's Avatar

Dronas has much to be proud ofDronas has much to be proud ofDronas has much to be proud ofDronas has much to be proud ofDronas has much to be proud ofDronas has much to be proud ofDronas has much to be proud ofDronas has much to be proud ofDronas has much to be proud ofDronas has much to be proud ofDronas has much to be proud of

В купейных тоже шторки есть )
Ладно, я закончил )
Old 04-20-2017, 01:08 PM   #3335
TJCHELL
Member

TJCHELL's Avatar

Reputation power: 20
TJCHELL is a glorious beacon of lightTJCHELL is a glorious beacon of lightTJCHELL is a glorious beacon of lightTJCHELL is a glorious beacon of lightTJCHELL is a glorious beacon of lightTJCHELL is a glorious beacon of lightTJCHELL is a glorious beacon of lightTJCHELL is a glorious beacon of lightTJCHELL is a glorious beacon of lightTJCHELL is a glorious beacon of lightTJCHELL is a glorious beacon of light

Кто-нибудь из вас играл в шедевр Tom Clansys Wildlands? Вот такую бы графику в DCS к тому, что имеем, такие бы горы и тд. Там местность очень хорошо оттекстурена и отрендерена.

Spoiler:

У меня она на всём высоком не пошла, хотя комп не слабый, не хватило памяти в видяхе, но тем не менее, на высоких, выше среднего я поиграл, красота там неописуемая. Хоть там местами текстурки тоже, как в ДКС подгружаются, ну это у меня так, ибо комп не тянул сильно, но форма гор хоть реальная.
Old 04-20-2017, 01:26 PM   #3336
Dronas
Veteran

Dronas's Avatar

Фототекстуры?
Old 04-20-2017, 03:46 PM   #3337
Alacc17
Senior Member

Alacc17's Avatar

Reputation power: 45
Alacc17 is a splendid one to beholdAlacc17 is a splendid one to beholdAlacc17 is a splendid one to beholdAlacc17 is a splendid one to beholdAlacc17 is a splendid one to beholdAlacc17 is a splendid one to beholdAlacc17 is a splendid one to beholdAlacc17 is a splendid one to beholdAlacc17 is a splendid one to beholdAlacc17 is a splendid one to beholdAlacc17 is a splendid one to behold

Quote:
Originally Posted by TJCHELL View Post
Вот такую бы графику в DCS...
- А дальность видимости там как в ДКС?
- А размер карты там как в ДКС?
- А физика там как в ДКС?
- А там вообще есть физика?
Alacc17 is offline   Reply With Quote
Old 04-20-2017, 05:12 PM   #3338
=GoR-07=Vlad
Member

Reputation power: 13
=GoR-07=Vlad is a glorious beacon of light=GoR-07=Vlad is a glorious beacon of light=GoR-07=Vlad is a glorious beacon of light=GoR-07=Vlad is a glorious beacon of light=GoR-07=Vlad is a glorious beacon of light=GoR-07=Vlad is a glorious beacon of light=GoR-07=Vlad is a glorious beacon of light=GoR-07=Vlad is a glorious beacon of light=GoR-07=Vlad is a glorious beacon of light=GoR-07=Vlad is a glorious beacon of light=GoR-07=Vlad is a glorious beacon of light

Quote:
Originally Posted by Dronas View Post
Могу лишь сказать что ты vlad gall

Тут только ютубных срачей не хватало
Увлекся) почистил
=GoR-07=Vlad is offline   Reply With Quote
Old 04-20-2017, 11:50 PM   #3339
Х-stounds
3rd Party Developer

Х-stounds's Avatar

Reputation power: 63
Х-stounds is a splendid one to beholdХ-stounds is a splendid one to beholdХ-stounds is a splendid one to beholdХ-stounds is a splendid one to beholdХ-stounds is a splendid one to beholdХ-stounds is a splendid one to beholdХ-stounds is a splendid one to beholdХ-stounds is a splendid one to beholdХ-stounds is a splendid one to beholdХ-stounds is a splendid one to beholdХ-stounds is a splendid one to behold

Х-stounds is offline   Reply With Quote
Old 04-21-2017, 08:37 AM   #3340
TJCHELL
Member

TJCHELL's Avatar

Reputation power: 20
TJCHELL is a glorious beacon of lightTJCHELL is a glorious beacon of lightTJCHELL is a glorious beacon of lightTJCHELL is a glorious beacon of lightTJCHELL is a glorious beacon of lightTJCHELL is a glorious beacon of lightTJCHELL is a glorious beacon of lightTJCHELL is a glorious beacon of lightTJCHELL is a glorious beacon of lightTJCHELL is a glorious beacon of lightTJCHELL is a glorious beacon of light

Quote:
Originally Posted by Alacc17 View Post
- А дальность видимости там как в ДКС?
- А размер карты там как в ДКС?
- А физика там как в ДКС?
- А там вообще есть физика?
Размер карты там не маленький кстати, очень. Тут дело не в физике и тд физика там никакая. Я сказал, нам бы окружение такое в ДКС, реалистичное, а вы мне про физику. Физика не влияет на графичность рельефа гор.

Я сказал было бы здорово, если бы было окружение, как в Wildlands с размерами ДКС и всё, а физика она и будет от ДКС.

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules