Русская тема о DCS: МиГ-21бис - Page 269 - ED Forums

Notices

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 03-20-2017, 12:29 AM   #2681
Cobra847
3rd Party Developer

Cobra847's Avatar

Reputation power: 43
Cobra847 is a splendid one to beholdCobra847 is a splendid one to beholdCobra847 is a splendid one to beholdCobra847 is a splendid one to beholdCobra847 is a splendid one to beholdCobra847 is a splendid one to beholdCobra847 is a splendid one to beholdCobra847 is a splendid one to beholdCobra847 is a splendid one to beholdCobra847 is a splendid one to beholdCobra847 is a splendid one to behold

Quote:
Originally Posted by Ястреб View Post
За то мы слышали... Очень крепко подумаю перед покупкой ф14. 95% что не возьму.
You can judge the quality of the F-14 based on the Viggen, if you so wish.

Director | Lead Artist
Heatblur Simulations

https://www.facebook.com/heatblur/
Cobra847 is offline   Reply With Quote
Old 03-20-2017, 12:32 AM   #2682
Cobra847
3rd Party Developer

Cobra847's Avatar

Reputation power: 43
Cobra847 is a splendid one to beholdCobra847 is a splendid one to beholdCobra847 is a splendid one to beholdCobra847 is a splendid one to beholdCobra847 is a splendid one to beholdCobra847 is a splendid one to beholdCobra847 is a splendid one to beholdCobra847 is a splendid one to beholdCobra847 is a splendid one to beholdCobra847 is a splendid one to beholdCobra847 is a splendid one to behold

Quote:
Originally Posted by KAKTYC_11 View Post
p/s3 Остаётся один вопрос, с какой конторой остался 3D моделлер LN ?
Original 4-man MiG-21 team had two artists.
I created the MiG-21bis Cockpit model and textures & the entire AJS37 (Cockpit/External/Textures)

Quote:
Originally Posted by Sarmatt View Post
Хотел сначала написать, что странно, почему в нашей части форума даже и не подумали поделиться этой новостью лазернеки (или как их там сейчас), но по ходу им по барабану.
It's difficult to maintain a relationship with the RU community without any RU speaking members. I wish it were not so.

Director | Lead Artist
Heatblur Simulations

https://www.facebook.com/heatblur/

Last edited by Cobra847; 03-20-2017 at 01:41 AM.
Cobra847 is offline   Reply With Quote
Old 03-20-2017, 04:53 AM   #2683
Sarmatt
Senior Member

Sarmatt's Avatar

Reputation power: 48
Sarmatt is a splendid one to beholdSarmatt is a splendid one to beholdSarmatt is a splendid one to beholdSarmatt is a splendid one to beholdSarmatt is a splendid one to beholdSarmatt is a splendid one to beholdSarmatt is a splendid one to beholdSarmatt is a splendid one to beholdSarmatt is a splendid one to beholdSarmatt is a splendid one to beholdSarmatt is a splendid one to behold

Quote:
Originally Posted by Cobra847 View Post
You can judge the quality of the F-14 based on the Viggen, if you so wish.
После МиГ-21бис даже на Виген не посмотрю. Пока не сделаете правильно МиГ_21бис ваш продукт для меня не интересен, разные картинки я могу в интернете посмотреть.

After the MiG-21bis, I will not even look at Vigen. Until you make the right MiG_21bis your product is not interesting for me, I can see different pictures on the Internet.
Sarmatt is offline   Reply With Quote
Old 03-20-2017, 09:26 AM   #2684
FAB999
Veteran

FAB999's Avatar

Reputation power: 105
FAB999 has much to be proud ofFAB999 has much to be proud ofFAB999 has much to be proud ofFAB999 has much to be proud ofFAB999 has much to be proud ofFAB999 has much to be proud ofFAB999 has much to be proud ofFAB999 has much to be proud ofFAB999 has much to be proud ofFAB999 has much to be proud ofFAB999 has much to be proud of
Send a message via ICQ to FAB999

Нда согласно старой поговорке у нас:
"встречают по одежке ,а провожают по уму"

PS как правильно перевести на английский не знаю ,дословно не прокатывает ...

Мое видео виртуальных полетушек :
https://www.youtube.com/channel/UCWY...JAkJlCPwywW_Lg
FAB999 is offline   Reply With Quote
Old 03-20-2017, 10:02 AM   #2685
Sten_MkIIs
Member

Sten_MkIIs's Avatar

Reputation power: 8
Sten_MkIIs is a jewel in the roughSten_MkIIs is a jewel in the roughSten_MkIIs is a jewel in the roughSten_MkIIs is a jewel in the roughSten_MkIIs is a jewel in the roughSten_MkIIs is a jewel in the roughSten_MkIIs is a jewel in the rough

Quote:
После МиГ-21бис даже на Виген не посмотрю. Пока не сделаете правильно МиГ_21бис ваш продукт для меня не интересен, разные картинки я могу в интернете посмотреть.

After the MiG-21bis, I will not even look at Vigen. Until you make the right MiG_21bis your product is not interesting for me, I can see different pictures on the Internet.
ППКС.
My thoughts exactly.
Sten_MkIIs is offline   Reply With Quote
Old 03-20-2017, 03:06 PM   #2686
Ястреб
Veteran

Ястреб's Avatar

Reputation power: 563
Ястреб has a reputation beyond reputeЯстреб has a reputation beyond reputeЯстреб has a reputation beyond reputeЯстреб has a reputation beyond reputeЯстреб has a reputation beyond reputeЯстреб has a reputation beyond reputeЯстреб has a reputation beyond reputeЯстреб has a reputation beyond reputeЯстреб has a reputation beyond reputeЯстреб has a reputation beyond reputeЯстреб has a reputation beyond repute
Send a message via ICQ to Ястреб

Quote:

Полностью поддерживаю!!!
Тебе послушная машина. © Вадим Захаров.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
P8P67DLX|i5-2500k(4200)|DRAM3-1600(24)|HDD(2Tb)|NV780GTX|Chieftec 1000W| ZalmanGS1200|BRD(напольник)|РУС Мангуст Т-50|VKB-MK-18-3|Mdjoy16(GVL)|Thrustmaster Hotas Warthog|MS Sidewinder Force Feedbak 2|TrackIR5+TrackClipPRO|
Ястреб is offline   Reply With Quote
Old 03-21-2017, 02:10 AM   #2687
-Rudel-
3rd Party Developer

-Rudel-'s Avatar

Reputation power: 17
-Rudel- is a glorious beacon of light-Rudel- is a glorious beacon of light-Rudel- is a glorious beacon of light-Rudel- is a glorious beacon of light-Rudel- is a glorious beacon of light-Rudel- is a glorious beacon of light-Rudel- is a glorious beacon of light-Rudel- is a glorious beacon of light-Rudel- is a glorious beacon of light-Rudel- is a glorious beacon of light-Rudel- is a glorious beacon of light

Quote:

Do you mean visually or AFM?

i7 4960X, 128GB Ram, SLI GTX Titan Xp, Win 10pro, 512GB PCIe SSD, 2 x 256GB SSD RAID 1, 6 x 4TB HDD RAID 6, 9361-8i RAID Controller
Change your screenshot location with symbolic link!
http://forums.eagle.ru/showpost.php?...07&postcount=5
-Rudel- is offline   Reply With Quote
Old 03-21-2017, 03:00 AM   #2688
Kido
Member

Kido's Avatar

Reputation power: 13
Kido is just really niceKido is just really niceKido is just really niceKido is just really niceKido is just really niceKido is just really niceKido is just really niceKido is just really niceKido is just really niceKido is just really niceKido is just really nice

Quote:
Originally Posted by -Rudel- View Post
Do you mean visually or AFM?
AFM and systems.

i5-2500K / 8Gb RAM / GTX1060 6Gb / Logitech Extrime 3D Pro
Kido is offline   Reply With Quote
Old 03-21-2017, 04:13 AM   #2689
Alacc17
Senior Member

Alacc17's Avatar

Reputation power: 54
Alacc17 is a splendid one to beholdAlacc17 is a splendid one to beholdAlacc17 is a splendid one to beholdAlacc17 is a splendid one to beholdAlacc17 is a splendid one to beholdAlacc17 is a splendid one to beholdAlacc17 is a splendid one to beholdAlacc17 is a splendid one to beholdAlacc17 is a splendid one to beholdAlacc17 is a splendid one to beholdAlacc17 is a splendid one to behold

Я думаю, про картинки у Sarmatt'а было лишним. Сарказм потерялся при переводе на басурманский и человек воспринял всё буквально.
Alacc17 is offline   Reply With Quote
Old 03-21-2017, 04:09 PM   #2690
Sarmatt
Senior Member

Sarmatt's Avatar

Reputation power: 48
Sarmatt is a splendid one to beholdSarmatt is a splendid one to beholdSarmatt is a splendid one to beholdSarmatt is a splendid one to beholdSarmatt is a splendid one to beholdSarmatt is a splendid one to beholdSarmatt is a splendid one to beholdSarmatt is a splendid one to beholdSarmatt is a splendid one to beholdSarmatt is a splendid one to beholdSarmatt is a splendid one to behold

Quote:
Originally Posted by Alacc17 View Post
Я думаю, про картинки у Sarmatt'а было лишним. Сарказм потерялся при переводе на басурманский и человек воспринял всё буквально.
Да блин, они все прекрасно понимают и знают. Им про это и земляки не один раз писали. И никакого сарказма с моей стороны.

Quote:
Originally Posted by Kido View Post
AFM and systems.
Very correct.

Last edited by Sarmatt; 03-21-2017 at 04:12 PM.
Sarmatt is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules